Web Tasarım Fiyatları

Web tasarım her firma için özgün ve özel olduğu zaman başarılı olarak kabul edilir. Özgün ve özel olmayan tasarımların firmanızı, markanızı ya da ürün ve hizmetlerinizi gerçekten yansıtmayacak bir web sitesi tasarımı ile sektörünüzde yaptığınız yatırımların boşa gitmesine neden olabilirsiniz. Bu tür bir durumda web sitesi fiyatlandırması herkes için en önemli değerlendirme unsuru olsa da boşa gidecek bir yatırımın uygun fiyattan çok daha fazlasını kaybetmenize neden olacağını unutmamanız gerekir.

En uygun web tasarım fiyatları
 belirlenirken fiyatın uygunluğu tasarımın işlevselliği ve kullanılabilirliğiyle hesaplanmalıdır. Bu tür bir hesaplamayla yapılan web siteleri uzun vadede etkili bir şekilde kullanılan ve pazarlama çalışmalarında etkili sonuçlar almasına neden olan bir yatırıma dönüşür.


Unutmayınız; web sitesi şirketinizin internetteki yüzü olacağından özgün ve profesyonel bir tasarıma ayıracağız bütçe giderler defterine değil, gelirler defterine yazılacaktır. Çünkü profesyonel bir tasarım günümüz web sitesi nitelikleri ve işletmenizin özel ihtiyaçlarına göre kurgulanmış-tasarlanmış, kullanıcı deneyimini öne çıkarmış, arama motorlarına dost olarak estetik bir şekilde meydana çıkarılmıştır. Bu da mevcut müşterileriniz nezdinde ki imajınızı tazelemek, potansiyel müşteriler içinse imaj yaratmak ve onlara daha çabuk ve kolay yollarla ulaşmak anlamına geliyor.


“Web Sitesi Markayı İfade Etmenin En Güzel Yoludur”

Web Tasarım Fiyatları

Dijital dünyadan beklentilerinizi yerine getirebilecek, markanızın yüzü olacak bir web sitesi ile reklam ve tanıtım çalışmalarınızdan etkili sonuçlar alabilirsiniz. Bu sonuçların satışlarınıza ya da ziyaretçi odaklı karlılığınıza yansıyacağını göz önünde bulundurduğunuz zaman yapacağınız yatırımın değerini görebilirsiniz.


Özel Tasarımın Web Sitesindeki Anlamı

İşe özel web sitesi tasarımının anlamı hedef kitle odaklı tasarımın yanı sıra işi doğru yansıtacak tasarımdır. Yani bir içerik sitesine sahipseniz kitleniz her cihazdan güncel içeriklerinize hızlı bir şekilde ulaşmalı, özellikle mobil cihazlarda görsel uyumsuzluğu ya da içerik kayması gibi son kullanıcıyı ciddi anlamda rahatsız edecek yapısal bozukluklar olmamalıdır. Bu tür bir web tasarım dinamiğini sağladığınızda insanların sürekli ziyaret edeceği ve zamanla sadakat geliştireceği bir siteniz olabilir.

Sadakat, prestij ve akılda kalıcı pek çok rakibin olduğu bir ortamda elde ettiğiniz zaman sizi öne taşıyacak unsurlardır.


Özgün Olmayan Website Tasarım Faciaları

Doğru analizlerle tasarlanmış bir web sitesi markaları en iyi ifade etmenin yoludur. Diğer bir deyişle terzi marifetiyle özel olarak dikilmiş bir giysi insanın bedenine, hareketlerine ve ruhuna ne kadar iyi uyum sağlıyorsa doğru yapılmış web siteleri de markaya uyum sağlar. 
Bir firma için kurumsallık çok önemlidir. Kurumsal olabilmek için yapılan tasarım çalışmalarının öncelikle özgün olması gerekir. Yani web sitesi tasarımından, antetli kağıt ve logo tasarımlarına kadar hiçbir grafiksel figürün başka bir firmanın grafiksel çizgileriyle bir olmaması gerekir. Eğer başka bir firmayı anımsatacak tasarımlar söz konusu olursa, patent alabilmek mümkün olmaz ve firma telif hakları çiğnenmiş olacağından dolayı hukuksal işlemlere başvurabilir.

Makul kurumsal site fiyatları hazırlayıp, bu teklifleriyle sizlere yardımcı olacağını iddia eden kişiler veya kurumlar, özgün olmayan site tasarımları ortaya koyarak sizleri yanıltabilirler. İhtiyaçlarınızla uyumlu olmayacak, kullanıcı deneyimini dikkate almayacak, tasarımsal SEO 
kurallarına dikkat edilmeyecek, hatasız kodlama mümkün olmayacak, tipografi amatörce olacak ve daha birçok olumsuz taraf söz konusu olacakken ucuz web sitesi tasarımından fayda sağlamak mümkün değildir.


SEO Hizmeti
 ☛ https://www.birnc.com.tr/seo-hizmeti/
Site İçi SEO Nedir, Nasıl Yapılır 
☛ https://www.birnc.com.tr/seo/site-ici-seo-nasil-yapilir/

Profesyonel Web Sitesi Tasarım Ücretleri


Profesyonel Web Sitesi Fiyatları
Web tasarımları faaliyet gösterilen alanda ürün ve hizmetlerin tanıtılmasında en etkili ve kolay yöntemdir. Ancak bir o kadar da titizlik ve akılcı yöntem gerektirdiği muhakkak. Ne yapacağını, nasıl adımlar atması gerektiğini iyi bilen işletmeciler her zaman rakipleri ile aralarında hatırı sayılır bir fark bırakmaktadırlar. Dolayısıyla da tercih edilen tasarımlar aynı zamanda reklam için yapılan çalışmaların kaderini de belirlemektedir. Yapılan onca çalışmanın beyhude bir çaba olmaması için de doğru, nitelikli ve en akılcı yöntemin uygulanması gerekmektedir. Bunun için de en iyi seçenek kaliteli bir web sitesi tasarım ajansından profesyonel web tasarım hizmeti almaktır. O halde şimdi profesyonel web tasarım fiyatlarına bir göz atalım.

İnternet Sitesi Kurma Fiyatları Pahalı mı?


İşletmeciler için bir kural vardır. Maliyetleri asgariye indirmek, böylece de karı maksimum seviyeye ulaştırmak. Ancak bu kural her şey için geçerli değildir. Bazı işletme sahipleri bu kuralı, imajın giderek önemli ve prestiji arttıran bir işlev olduğu gerçeğini unutarak özel web tasarım, logo tasarım gibi imajı ve prestiji sağlayan alanlarda da uygulamaktadır. Tüm bunları ucuza mal ettirmek, profesyonel olmayan veya özgün tasarlanmayan web siteleri, logolar ve kurumsal tasarımlar anlamına geliyor.

Neden Profesyonel Web Sitelerini Tercih Etmelisiniz?

Web tasarım fiyatları kurumsal ve profesyonel bir ajansta, amatör ve kopyalama yöntemiyle çalışan kişi veya amatör ajanslardan farklı olacaktır. Ancak bu fiyat farklılığı bütçenize gider olarak değil, gelir olarak yansıyacaktır. Çünkü iyi bir web sitesi, işinizde de profesyonel olduğunuz imajını ve mesajını potansiyel müşterilerinize verecektir. Günümüz tüketici anlayışında görsellik ön planda olmaya başladı. Sitenizdeki tasarım, kullanılan görseller ve içerikler amatörce olduğunda, gelen müşteri de güvensizlik duygusu yaratacaktır. Bu da müşterinin sitenizi terk etmesine ve başka bir firmanın sitesine gitmesinin en büyük nedenidir.


Web Sitesi Projelerinde Fiyatları Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Web sitesi tasarım fiyatlarını etkileyen birçok faktör ve kıstaslar bulunmaktadır. Bunların başlıcaları öncelikle hazır web tasarım ve özgün 
► web tasarımı seçeneklerine göre değerlendirilmektedir. Elbette ki fiyat ve kalite her daim doğru orantılı olmak zorundadır. Zira; kaliteli bir iş için harcanan emek ile sıradan bir işe harcanan emek ve zaman bir tutulamaz. Dolayısıyla internet dünyasının avantajlarının farkında olan ve daha kaliteli hizmet sunarak büyümeyi hedefleyen kişi ya da işletmecilerin ilk tercihi her zaman özgün yani profesyonel web tasarımları olmak zorundadır. Çünkü hazır web siteleri ekonomik ve içerik değiştirmeye izin verir ancak tasarım değiştirilmesi hususunda esnek değildir. Ayrıca, hem zaman ve para, hem de prestij kaybına neden olmaktadır.Profesyonel web tasarımlarının düzenlenmesi ihtiyaca göre tamamlanmaktadır. Bunların içerisinde genellikle, (grafik, menü uygulamaları, veri tabanları, fotoğraflar, uygulamalar, animasyonlar, videolar, güvenlik sertifikaları, bant genişliği, mail hacmi, iletişim vb. gibi) hizmetler sunulmaktadır. Verilen hizmete göre uzun vadede tamamlanmaktadırlar. Haliyle fiyat aralığı da her web site tasarımına göre değişim göstermektedir.

Web Tasarım Fiyatlarıyla İlgili Piyasaya Şöyle Bir Göz Atalım

Profesyonel web tasarım fiyatlarına ilişkin olarak internette küçük bir gezinti yapmamız halinde genelde karşılaşacağınız durum şu: Hazır ve paket web tasarım şablonları. Sizlerde göreceksiniz ki tasarım ve yazılım fiyatları çoğu yerde paketler halinde hizmete sunulmaktadır.

Ekonomik Web Sitesi Paketi: Bunlar hazır web sitesi tasarımları ve sınırlandırılmış web sitesi şablon paketleri olmaktadır. Hazır Kurumsal Site, E-Ticaret, Emlak ve Haber Portalları şeklinde satışa sunulmaktadır. Fiyatları 59 TL’den başlayıp özelliklerine göre 3.000 TL’ye kadar çıkmaktadır. Bu hazır siteleri kullananlar için en büyük handikap şudur:  Aynı web tasarım paketi farklı binlerce domainde kullanılmaktadır.


Profesyonel Web Sitesi Projeleri:  Özel Tasarım, Web Yazılım, HTML, CSS, Yönetim Paneli, Hedef Kitle Etkileşim Formları vb. dinamiklerle projelendirildiği ve müşterilere sunulduğunu bilinmektedir. Türkiye bilişim piyasasında kurumsal site fiyatları 1.500 TL ile 15.000 TL arasında değişim gösterirken profesyonel “E-Ticaret Siteleri (B2B, B2C) Emlak ve Haber Portal” özel website projelerinin bedelleri ise 5.000 TL ile 50.000 TL arasındadır.


Günümüzde marjinal, özel üretilen ve sadece bir amaca hizmet eden (halk arasında tutmuş diye tabir edilen) web sitesi projelerinin 100.000 TL ve 2.000.000 TL arasında bir başkasına satıldığını medyadan duyuyor ve biliyoruz.Sizin İçin En Uygun Web Projesi Hangisi


Site yapımında ki en önemli aşama aslında hangi web tasarımı paketinin uygun olduğudur. Önce faaliyet alanına göre ihtiyaçlar belirlenip daha sonra da bütçeye göre hangi paketin uygun olduğuna karar verilir. Bu paketleri kısaca inceleyelim.

Profesyonel Web Tasarım; kurumsal firmaların her zaman ilk tercihidir, cep telefonu ve tablet bilgisayarlarla uyumludur.

E-Ticaret Web Tasarım; ticari faaliyet gösteren firmaların ürün satışı ve tanıtımları için tercih ettikleri tasarım paketleridir.

Tek Web Sayfaları; daha çok alan adının başkaları tarafından kullanmasını istemeyen ve sayfayı bir süre boş bırakanların tercihidir.

Ekonomik Web Sayfaları; yukarıda da değindiğimiz gibi hazır web tasarım şablonlarıdır. Ciddi platformlarda özellikle de rekabet ortamında pek tercih edilmez.


2018 yılında web tasarımdan beklenenler nelerdir? Tıklayın keşfedin >
 https://birncwebtasarim.wordpress.com/2017/12/19/2018-yilinda-web-tasarimindan-neler-bekleniyor/birNC'nin Tavsiyesi ve Web Sitesi Fiyatları

Bulunduğunuz sektör içerisinde birçok firma internette var ve bunların her birine müşterinin ulaşması çok kolay. Sitenizde tutamadığınız her müşteri daha iyisini sadece birkaç saniyede bulabilir. Bu bilgiler ışığında özel web sitesi projelerini ve web tasarım fiyatları konusunu bir kez daha düşünün!

birNC'nin Web Tasarım Fiyatları

https://www.birnc.com.tr/fiyat-listesi/
Proje Adı            Hizmet Detayları          Minumum Fiyatlar

Kurumsal Site       Özel Web Tasarım Yazılım           5.000 ₺ Türk Lirası
E-Ticaret Sitesi     Özel Web Tasarım Yazılım         12.000 ₺ Türk Lirası
Emlak Sitesi          Özel Web Tasarım Yazılım         10.000 ₺ Türk Lirası
Haber Sitesi          Özel Web Tasarım Yazılım           8.000 ₺ Türk Lirası
Portal Site             Özel Web Tasarım Yazılım          15.000 ₺ Türk Lirası


Yazan / Derleyen: 
birNC
"Web Tasarımı Fiyatları" yazısında gördüğünüz hataları bilgi@birnc.com.tr mail adresine bildirmenizi rica ederiz.
Okuduğunuz için çok teşekkür ederiz. 
 

              

Yorumlar