Web Tasarım Dünyası ve Markalaşma

Web tasarım günümüzde maalesef gittikçe artan rekabet ortamı içerisinde web ajanslarının müşterileri bulması, bu müşterileri elde tutması, onları web sitesi tasarımı hizmeti anlamında ajanslarına sadık müşteriler haline getirmesi ve bu müşterilerle kurulan ilişkilerdeki karlılık oranlarının arttırılması için bir araç niteliğine dönüşmüştür.


birNC Ajans web tasarım dünyası içindeki anlamsızlıklar ve aşırı haksız rekabetlerin oluşması sebebiyle tüm bilişim sektöründeki rakiplerini kaynaklar yaratarak Ar-Ge çalışmalarına başlamaya davet etmektedir. Özellikle web tasarım dünyasında; web sitesi projesi geliştirme, ilişkisel web pazarlaması, müşteri ilişkileri yönetimi arasındaki ilişkileri göz önünde bulundurmanın ise elzem olduğunu belirtmektedir. 

birNC'ye Göre Hangi Web Tasarım Şirketleri Avantajlıdır?
Web Tasarım Şirketi birNC (www.birnc.com.tr); web tasarım firmaları arasındaki bugünkü ve gelecekteki web tasarımı müşterilerinin beklentilerini iyi analiz edebilen web firmalarının daha güçlü ve başarılı olacağına emin.

Müşteri beklentileri karşılayacak şekilde farklı, modern, özgün web tasarım ve yazılım oluşturabilen, müşteri ilişkileri yönetimi anlamında butik olarak web tasarım hizmeti verebilen firmaların  müşteri odaklı kültürünü yaratmış ve hizmet kültürü oturtmuş, yeniliklerle gelen tüm web tasarım trendlerine hemen adapte olabilen web tasarım firmalarının ayakta kalabileceği gerçeği savını ortaya çıkarmıştır. Bu analizler doğrultusunda birNC'nin en büyük hedefi en iyi web tasarım firmaları arasında isminin anılması olmuştur. Bu amacı doğrultusunda kusursuz marka yönetimi ve internette markalaşma anlayışıyla web tasarım dünyasında müşterilerine karşı daima memnuniyet odaklı butik hizmet anlayışıyla hareket etmektedir.Web Tasarım Dünyasında Nasıl Markalaşırsınız?

Web sitesi sahipleri faaliyette bulundukları hizmet/ürün pazarını sürekli izlemek zorundadır. Firmalarının internet ortamındaki kurumsal vitrinlerini, müşteri bazlı amaca uygun hizmet anlayışlarını kontrol etmek ve iyileştirmek durumundadırlar. 

Buna mukabil; güven, kalite ve konfor olarak rakiplerinden üstün olmak, son teknolojiyi müşterilerine sunmak en büyük yatırımları olmalıdır. Bunun için firma sahipleri web ortamında markalaşmak ve kar oranlarını artırmak istiyorlarsa bir takım sorulara cevap vermek durumundadırlar.

İnternette Markalaşmak İçin Hangi Soruları Kendinize Sormalısınız?

• İnternetteki rakiplerimizin kapasitesi nedir? Rakiplerimizin eksileri ve artıları nelerdir?
• Web tasarımımız modern mi, web sistemimiz ihtiyaçlarımızı karşılıyor mu? Personelimiz yeterince eğitimli mi?
• Orta ve uzun dönemli amaçlarımıza ulaşabilmek için yeterli imkanımız var mı? Yapmakta olduğumuz işi nasıl geliştirebiliriz?
• Sosyal medyayı aktif kullanıyor muyuz? Web sitemize sosyal medya aracılığıyla ziyaretçi geliyor mu?
• Web sitem için profesyonel SEO hizmeti 
almalı mıyım? Web sitemiz arama motorlarında ilgili anahtar kelimelerde üst sıralarda yer alıyor mu?SEO Hizmeti 
 https://www.birnc.com.tr/seo-hizmeti/Markalaşma Sürecini Yönetme Yeteneğiniz Var mı?


Web sitesi sahipleri birNC'ye göre sürekli olarak aynı sektördeki rakiplerine karşı rekabet avantajını ele geçirmek için çaba gösterirler. Rekabet değişim için bir güçtür. Çünkü firmalar rekabet avantajı sağlamak için en az bir boyutta diğerlerinin önüne geçmeye çabalarlar. Bu boyutlar; web tasarımı, web yazılımı, web hosting, etkinlik, kalite, yenilik ya da müşteri hassasiyetidir. 

Örneğin web tasarım konusunda öne geçmek için bir firma, en son teknolojik yeniliklerle dolu  responsive (mobil uyumlu) web tasarım diye tabir edilen bir web sitesi projesi yaptırmak durumundadır. Yeni bir teknolojiye uyum sağlamak görev ilişkilerinin değişmesi hatta yeni teknoloji ile çalışabilmek için çalışanların yeni teknolojileri öğrenmesi gerekecektir.


Yani; firmalarınızda çalışan ve sürekli olarak müşterilerle ilgilenen personellerinizin mobil işletim sistemleri hakkında bilgi sahibi olması şarttır. Bir firmanın markalaşma sürecini yönetme yeteneği; müşterileri elde etme ve sürekli hale getirmedeki rekabet avantajına bağlıdır diyebiliriz.


"Web Tasarım Dünyası ve Markalaşma" yazısını hazırlayan birNC'nin web tasarım dünyasını keşfetmek için https://www.birnc.com.tr/web-programlama/ linkini ziyaret edebilirsiniz.
 

Yorumlar