Sıfır Kilometre İnternet Sitesi Tasarımları


İnternet sitesi kurma ve yayınlamak için birçok alternatif var. Ancak neden sıfır kilometre internet sitesi tasarımı yaptırmanız gerekir ve web sitesi kurma konusunda neden ajanslarla çalışmanız gerekir birlikte irdeleyelim.

------------------İsterseniz hemen sıfır kilometre web sitesi tasarımlarını ve tamamlanmış web tasarım projelerini linke ziyaret ederek inceleyebilirsiniz ☛  
https://www.birnc.com.tr/web-tasarim-referanslari/

Sıfır İnternet Sitesi Tasarımlarının Büyüleyici Etkileri

Web tasarımlarda farklılık her zaman hayal edilen bir şeydir. Kendi yaşamınızda veya başka insanların hayatında bunu hissetmeniz mümkündür. Yaptığınız işte, giydiğiniz elbisede, tarzınızda, imajınızda, tatilinizde hatta hayallerinizde bile farklı olmak modern hayatın dikte ettiği bir şeydir. Ne amaçla olursa olsun web tasarım sektöründe website tasarımı çalışmaları da bu farklılığa hizmet etmektedir. Milyonlarca web sitesi arasında farklı bir website tasarımına sahip olmanın sağladığı motivasyonu düşünün, inanın buradaki haz hiçbir şeye değişilmez.

Hazır İnternet Sitesi Şablonlarının Yıkıcı Etkileri

Maliyetlerinden dolayı tercih edilen hazır internet sitesi şablonlarını ele alalım. Sektörel olarak her zaman ihtiyacınızı karşılamadığı kesindir. En önemlisi de sektörünüzde başarılı olmak gayeniz varsa kesinlikle uygun değildir. Bir web sitesi tasarım şablonu birden fazla firmalar tarafından zaten kullanılır bu da web tasarımınızda özgünlük sorununu, hedef kitlenizin kafasında da soru işaretlerini ortaya çıkarır.


Hayaliniz firmanızın sektörünün 1 numarası olması ise hazır şablon web siteleri ile yola çıkmamalısınız. Sıfır kilometre internet sitesi tasarımlarına yönelmeniz gerektiği aşikardır.

Hazır internet siteleri marka yönetimi çalışmalarında özellikle prestij ve imaj yaratmada oldukça sıkıntılar yaratır. Müşterilerinizin karşınıza benzersiz çözümlerle çıkmak, marka değerinizi artırmak ve doğru bir kurumsal imaj yaratmak için özgün web tasarım anlayışıyla ilerleyerek, profesyonel web sitesi projelerini tercih etmek, internet dünyasındaki yoğun rekabet ortamında var olabilmenin en ehemmiyetli tarafı olurken, sizin içinde en kesinlikle en doğru tercih olur.Web Sitesi Tasarımında Neden Profesyonel Web Tasarım Ajanslarını Seçmelisiniz?


Tüm sektörlerde olduğu gibi website tasarımı sektöründe de rekabet amatörlere bırakılamayacak kadar şiddetli, yıkıcı ve etik değerlerde değil. Bu rekabet içerisinde sıfır kilometre internet sitesi referanslarına sahip web tasarım ajanslarının yeri her zaman başkadır.


birNC
www.birnc.com.tr) gibi tüm profesyonel web tasarım ajansları sıfır kilometre web sitesi tasarımı/yazılımı yapmak ve hedef kitlelerini sektöründe başarıya taşımak zorundadır. İnternet sitesi tasarımı yapan kaliteli ajanslar; web tasarımın fark yaratmak olduğunu mutlaka bilir.

Web Sitelerinin Değişme Gereksinimi ve Globelleşmenin İnternet Sitesi Tasarımlarına Etkisi
Gelişen teknoloji ortamı globalleşme denilen bir sürecin başlamasına neden oldu. Başlayan bu süreç, tüm sektörleri etkisi altına alarak daha da büyüdü ve günümüzde artık global ortam dediğimiz gerçeğin oluşmasına neden oldu. Sürekli gelişen ve büyüyen teknoloji, ihtiyaçları ve sektörel anlamda tüm iş kollarının veya faaliyetlerinin çağa ayak uydurma ve değişme ihtiyaçlarını gündeme getirdi! Dolayısıyla web tasarım hizmet sektörü, demir çelik sanayi sektörü, tekstil sektörü, sağlık sektörü, gıda sektörü, ulaşım sektörü ve daha birçok sektörün değişerek internet teknolojilerine ayak uydurma zorunluluğu doğdu.

Türkiye-İstanbul'da faaliyet gösteren web tasarım markası birNC, gelişen ve değişen internet teknolojilerinin çatısı altında; "Web Sitesinin Değişme Gereksinimi" konusunu aşağıdaki maddelerle ifade etmektedir.
_________________


İnternet Sitesi Yazılımı: Yazılımsal anlamda bir çok etkileşim platformu, yazılım dilleri içerisinde daha işlevsel kütüphaneler, daha hızlı yamalar ve bir çok eklenti ortaya çıktı. Web sayfa tasarımlarında yapı taşı olarak görev alan yazılım, neredeyse bütünüyle değişerek; HTML tabanlı son derece başarısız web sitelerinden ayrılarak, HTML 5, PHP, Java veya Phython gibi yazılım dillerini kullanan web sayfalar haline dönüştü.

İnternet Sitesi Tasarımı: Görsel gücü zayıf, kullanıcı deneyimine ve çağ trendlerine uymayan tasarımların yerine tüm bu faktörlere uyum sağlayan yeni bir tasarım anlayışı gündeme geldi. Dolayısıyla bu değişime ayak uydurabilmiş web siteleri, web sitesi tasarımlarıyla değil; tasarımın yarattığı imkanlarla dahi bir adım öne geçmiş oldular.İnternet Site Kurumsal SEO (Arama Motoru Optimizasyonu):
Rekabetin az olduğu dönemlerde ilk sıralarda yer almış web sayfaları, rekabetin ve web sayfalarının çoğalmasıyla beraber 
 SEO Hizmeti dediğimiz çalışmalara ihtiyaç duymaya başladı. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak, görsel aramalarında bulunmak ve daha otoriter bir firma ya da kuruluş imajını kazandırmak gibi birçok faydası bulunan bu çalışma günümüz ortamında gereklilik haline dönüştü.

Sosyal Medya: Geçmişten günümüze doğru bakacak olursak, özellikle sosyal medyanın gücüne hepimiz tanıklık etmiş oluruz. Müşteri, ziyaretçi ya da katılımcı bulmak gibi bir çok imkan sağlayan sosyal medya platformları; elbette web sitesi tasarımında ve bunu etkin olarak kullanabilmekle de gündeme geldi. (birNC'ye göre firmaların web siteleriyle internette başarılı olabilmesi için sosyal medya platformları en etkin araçlardır.)

Şuan da birçok web sitesi, kazancının büyük bir bölümünü sosyal medya platformları üzerinden sağlar oldular. Dolayısıyla web sitesi içerisinde sosyal medya bağlantıları veya paylaşımları bulundurmak; web sayfa tasarımına veya işletmenin marka bilinirliğine de ciddi ölçüde katkılar sağlamaktadır.

Tüm bu maddeler ve bilgilendirmeler ışığında, karlılık, marka imajı, sektörel rekabet gibi birçok konuda geri kalmasının istenilmediği web siteleri için; web sitesinin değişme gereksinimi olduğunu görmemek mümkün değil. İhtiyaçlar noktasında optimize edilmiş bir web sayfası, yukarıda sayılan tüm faktörlere işletmeyi veya yalnızca web siteyi hazırlamada yeterli olacaktır.


Sorumlu: www.birnc.com.tr